Novinky na prodejnách

Limitovaná edice k 20. výročí vyrobená ve spolupráci s Bihou Asanem, řemeslnickým mistrem třetí generace

Společnost Casio uvedla na trh MRG-G1000HT, model pro připomenutí 20. výročí prvního představení své vlajkové lodi hodinek MR-G v rámci řady G-SHOCK.

S využitím námětu tsuiki,*tradiční japonské techniky zpracování kovů, navrhla společnost Casio nové hodinky MRG-G1000HT ve spolupráci s řemeslnickým mistrem tohoto oboru třetí generace, Bihou Asanem. Na celém světě se bude prodávat limitovaná edice 300 hodinek. *Tsuiki je technika zpracování kovů, při které je plát kovu tence roztepán do trojrozměrného tvaru. V minulosti byla používána pro výrobu měděných předmětů a kovových nádob, stejně jako brnění a helmic, které musely být tenké a zároveň pevné. Nyní se tato technika používá pro výrobu komponent pro železniční vozy, letadla a další produkty.

Řada MR-G nabízí to nejlepší z designu odolných hodinek. Kombinuje smysl pro kvalitu evokovaný jemně zpracovaným titanem s osobitým pocitem pevnosti řady G-SHOCK zajišťující nárazuvzdornost. MR-G získaly popularitu mezi dospělými, kteří si chtějí užívat G-SHOCK po mnoho dalších let.
Casio při designu nových hodinek MRG-G1000HT směle zkombinovalo praktičnost a krásu námětu tsuiki, přičemž nezapomnělo rovněž na koncepce extrémní odolnosti a vysoce vytříbené elegance řady MR-G. Ve spolupráci s panem Bihou Asano vytvořilo Casio hodinky s velkolepým vzhledem a nádherně tepaným povrchem dosaženým precizní řemeslnou zručností. Asano je řemeslnický mistr tsuiki, který vytvořil díla pro Kyoto State Guest House a účastnil se restaurátorských prací na předmětech označovaných za důležité kulturní dědictví Japonska.

Pro lunetu a pásek dodalo Casio osobitý lesk aplikací speciálního japonského povrchu „Oboro-gin“ (stříbrošedá barva) tradičně používaného pro doplňky mečů a ornamenty. Na šroubcích a tlačítkách mají tyto hodinky rovněž povrch „Akagane“ (měděná barva), který se používal pro zajištění osobitého hlubokého jasu tradičních japonských brnění a rukodělných produktů. S využitím poznatků těchto tradičních technik zpracování kovů dodalo Casio hodinkám MRG-G1000HT důstojný a atraktivně lesklý povrch hodný prestiže modelu pro připomenutí 20. výročí, které je připomenuto kovovou destičkou v poloze 10 hodin s vyrytým textem „20th LIMITED“ a výrobním číslem vyrytým na zadním pouzdře.

Stejně jako model MRG-G1000, na kterém je založen, disponuje i MRG-G1000HT pokročilým systémem měření času, který přijímá signály časové kalibrace ze satelitů GPS i z rádiových vln a světovým časem s duálním číselníkem, který zobrazuje současně čas ve dvou městech.

Bihou Asano
Jako mistr zpracování kovů třetí generace Bihou Asano opravuje, obnovuje a vytváří díla na úrovni považované za národní poklady Japonska. Mezi jeho nejznámější díla patří zavěšené kahany kadidel a střešní sochy božstev obnovené pro Kyoto State Guest House a Osaka City Central Public Hall, v tomto pořadí. Studoval rovněž techniky odlévání kovů pod vedením mistra výroby železných čajových konvic čtvrté generace, Jirobei Takagiho. Jako profesionální následník p. Takagiho rozšiřuje p. Asano rozsah svých aktivit zahrnutím výroby tradičního nádobí pro čajové ceremonie, například konvic a malých ceremoniálních kamínek.

web.jpg


Najít prodejnuZpět do novinek